Je priateľstvo dôležité?

Autor: Michaela Detvanová | 24.9.2014 o 13:42 | (upravené 24.9.2014 o 20:29) Karma článku: 6,85 | Prečítané:  354x

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, kto je vašim skutočným priateľom, koľko ich máte a či vôbec taká osoba vo vašom živote existuje? Či sa dá ľuďom vo vašom okolí veriť? Či máte priateľov, ktorí sú s vami aj v tých ťažších chvíľach, keď život nie je práve najružovejší? Na koho sa dá spoľahnúť a kto je len falošným väzňom priateľstva? Je láska niečo viac ako priateľstvo? A čo je to vlastne priateľstvo? Určite si mnohí z vás niekedy položili nejednu z týchto otázok s myšlienkou, že niekde v hĺbke duši poznajú na ne odpoveď.

 

Priateľ je veľmi blízky človek. Priateľ je niekto, kto nás dokáže pochopiť, vypočuje nás a stojí pri nás v tých najťažších chvíľach. Priateľ je prvý človek, ktorý prichádza, keď už celý svet odišiel.

 Priateľstvo je dôvera, schopnosť načúvať, vedieť pomôcť v určitej chvíli a tiež dobre poradiť. Možno by sa to dalo definovať aj takto: „Priateľstvo je ako víno. Čím je staršie, tým je lepšie.” Len časom sa dá zistiť sila priateľstva. Ja si svojich dobrých priateľov vážim.

Možno sa sami seba niekedy pýtate: „ Ako viem, že ten človek, je môj skutočný priateľ? Môžem mu naozaj povedať všetko?” Viem, že v tejto dobe je ťažké nájsť spriaznenú dušu. Ale viete ako sa to hovorí: „V núdzi poznáš priateľa.” Naozajstný priateľ sa vám nikdy neotočí chrbtom. Je tu vždy pre vás. Skúsme si úprimne povedať, koľko máte skutočne dobrých priateľov? Jedného, dvoch možno troch. Myslím, tých ozajstných priateľov. Myslíte si, že to stačí? Veď nezáleží na kvantite, ale na kvalite.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Maďari si nemajú z čoho vyberať, preto prežíva Bugár

Maďarskí voliči sú čoraz apatickejší a hľadajú alternatívu.

KOMENTÁRE

Vyčerpá sa s Ficom III Bugárov kredit?

Most-Híd je taký baleťák na hrane.

TECH

Lysohlávky pomohli pacientom s rakovinou

Látka dokázala odhaliť pacientom nový zmysel života.


Už ste čítali?